Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna.

Zgodnie z tradycją  na kilka dni przed uroczystym pożegnaniem zimy dzieci przygotowały Marzannę – słomianą kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę.

Pierwszego dnia wiosny przedszkolaki wzięły udział w akcji #Trash Tag Challenge zorganizowanej przez Nadleśnictwo w Rajgrodzie. Dzieci wyruszyły z Marzanną nad jezioro,  zabrały ze sobą również gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci.

Celem wyzwania było zrobienie zdjęcia zaśmieconego terenu, uprzątnięcie go aby w pełni cieszyć się urokami wiosny.  Przedszkolaki ochoczo zabrały się do sprzątania brzegu jeziora Rajgrodzkiego w okolicy przedszkola, udało się zebrać 4 worki śmieci.

Zmęczone, ale zadowolone dzieci podziwiały efekty swojej pracy.  Gdy wokoło panował porządek nadszedł czas na pożegnanie zimy.

Wszyscy z ogromną radością pożegnaliśmy Marzannę i powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę!