W poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.

  Dlatego 2 października korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy  się na spacer na Górę Zamkową  w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów. Przed wyjściem nauczycielki grup przypomniały zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas wspólnych wyjść. W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście oraz zbierały również ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski, szyszki.

Po powrocie do przedszkola dzieci umieściły jesienne skarby w kąciku przyrody.

Zebrane przez przedszkolaki jesienne skarby zostały również wykorzystane podczas wykonywania jesiennych prac plastycznych.