Zajęcia o niedźwiedziu brunatnym

16 października nasze przedszkole odwiedził gość z Nadleśnictwa Rajgród pani Justyna Milewska. Na początku spotkania pani leśnik opowiedziała dzieciom o swoim mundurze, zwróciła uwagę na strój do lasu i strój galowy. Pani opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.

Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.  Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje niedźwiedzia brunatnego zamieszkującego polskie lasy.

Przedszkolaki dowiedziały się także dlaczego niektóre zwierzęta robią zapasy na zimę, a inne zapadają w sen zimowy.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały pani Justynie  za ciekawe zajęcia wręczając jej laurkę.